drukuj Drukuj

KARTA USŁUGI
Urząd Gminy w Deszcznie

Opis:
1.Wniosek składa właściciel lub wieczysty użytkownik nieruchomości (dotyczy osób fizycznych)
2.Na mapach koncepcji podziału nieruchomości powinny być:
·granice i oznaczenia nieruchomości podlegającej podziałowi,
·oznaczenia nieruchomości sąsiednich,
·granice i oznaczenia proponowanych do wydzielenia działek gruntu,
·linie ścian oddzieleń przeciwpożarowych na całej wysokości budynku, jeżeli przedmiotem podziału jest nieruchomość zabudowana a proponowany podział powodował by podział tego budynku.
3.W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów wnioskodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia i złożenia w sekretariacie Urzędu.

Wymagane załączniki:
1.Wniosek o wszczęcie postępowania dotyczącego podziału nieruchomości
2.Załączniki:

·aktualny odpis z księgi wieczystej,

·2 egzemplarze mapy zasadniczej ze wstępnym projektem podziału nieruchomości, ·
wypis z rejestru ewidencji gruntów,

·przedstawienie na kopii mapy granic terenu objętego wnioskiem, propozycji graficznej usytuowania budynku i wjazdu z drogi publicznej.

Wniosek powinien być podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczenia woli.Wypis z "Rejestru gruntów" oraz mapy do sporządzenia wstępnego projektu podziału można uzyskać w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Gorzowie Wlkp., ul. Pankiewicza 5-7.
Po przedłożeniu wyżej wymienionych dokumentów Komórka ds. Gospodarki Gruntami Urzędu Gminy występuje do Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejonu Gorzowa Wlkp., do wnioskodawcy, w przypadku inwestycji o znaczeniu krajowym – do wojewody i marszałka województwa. Natomiast do wiadomości otrzymuje Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. oraz firma geodezyjna.Po uzyskaniu pozytywnego postanowienia lub decyzji o warunkach zabudowy wnioskodawca winien przedłożyć do działu gospodarki nieruchomościami i geodezji:·dokumentację geodezyjną - projekt podziału nieruchomości, sporządzony przez uprawnionego geodetę w celu uzyskania decyzji zatwierdzającej.

Termin realizacji:
Do 60 dni

Opłaty:
Nie pobiera się.

Tryb odwoławczy:
Odwołanie składa się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego* za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

*Opłata skarbowa: ·
za odwołanie - 5,00 zł. ·
za każdy załącznik - 0,50 zł.